O firmie

100-letnia tradycja rodzinnej firmy

Wyjątkowe pomysły, nowe standardy i niezniszczalne produkty o najwyższej jakości i wzornictwie, które są często przekazywane w rodzinie przez dziesięciolecia - nazwa GRAEF to obietnica i zobowiązanie w jednym. Nadal żyjemy i oddychamy tradycją i wartościami Hermanna Graefa, który założył firmę w Arnsberg w Sauerland w Niemczech w 1920 roku, z takim samym przekonaniem i pasją, także w czwartym pokoleniu. Pasja do maksymalnego smaku i przyjemności - od 100 lat.

Tworzenie, projektowanie, testowanie, przemyślenia i absolutna dbałość o szczegóły. Nigdy nie zadowalając się tym, co jest po prostu dobre - w GRAEF rozumiemy, że produkty są wynikiem doświadczenia i lat pracy nad nimi. Dlatego nasi inżynierowie pracują nad nowymi pomysłami i technologiami, dopóki nie będą naprawdę doskonałe i dobrze zaprojektowane w najdrobniejszych szczegółach. Daje to klientom pewność, że używają produktu GRAEF, który spełnia najwyższe standardy technologii i wydajności. Wczoraj i dziś – a także dziś i jutro.

Marka Graef 100 LAT

Ekskluzywne sprzęty AGD do kuchni

Historia naszej firmy pokazała, że jesteśmy niezwykle elastyczni i niezawodni oraz że trzymamy się naszych wartości. GRAEF konsekwentnie pokazuje, że dobrze wyczuwamy potrzeby i problemy naszych czasów, tak jak będziemy to robić w przyszłości. 

Nasze linie produktowe Sliced Kitchen, Coffee Kitchen oraz Deli Kitchen są już klasyką oraz podstawą w każdej bardziej i mniej profesjonalnej kuchni domowej jak i w gastronomii. 

Sliced Kitchen to świat precyzyjnego cięcia – nasze krajalnice zawierają wszystkie wartości i zasady, którymi kieruje się GRAEF od ponad 100 lat i towarzyszą rodzinom z pokolenia na pokolenie. Wysokiej klasy maszyny dla profesjonalistów i tych, którzy chcą do nich dołączyć. Nasze energooszczędne sprzęty posiadające silniki prądu stałego (Eco Moc Motion) pozwalają wysokiej jakości ząbkowanym krawędziom i gładkim ostrzom ślizgać się po każdym składniku, podczas gdy specjalne, ciche jak szept silniki kondensatorowe niestrudzenie wykonują swoją pracę. Każda część jest dokładnie tam, gdzie być powinna. Nic nie pozostawiamy przypadkowi, czy to ochrony przed błądzącymi dziecięcymi rączkami, proste czyszczenie czy użycie najwyższej jakości materiałów - nasze krajalnice są praktycznie niezniszczalne, jeśli są właściwie używane i pielęgnowane.

Coffee Kitchen, czyli jak zostać domowym baristą – odpowiednie mielenie, delikatna pianka czy miejsce pochodzenia - o tym, jak dobra jest kawa, decyduje wiele czynników. Wysokiej jakości ekspresy do kawy spełnią każde życzenie, młynki do kawy do każdego mielenia - w GRAEF CoffeeKitchen każdy znajdzie swoją drogę do idealnej przerwy na kawę. Niezależnie od tego, czy jesteś nowicjuszem w świecie kawy, czy dobrze radzisz sobie z ciśnieniem zaparzania i dokładnością mielenia, nasze ekspresy pomogą osiągnąć Ci perfekcję. 

DeliKitchen to pojęcie perfekcyjnej kuchni – kolorowa mieszanka praktycznych pomocy kuchennych w zwykłej jakości GRAEF, której oczekujesz - abyś był zawsze doskonale przygotowany na każdą porę dnia, od śniadania po przekąski i kolację. Wszystkie działają nienagannie i doskonale uzupełniają się z gwiazdami z naszej oferty - krajalnicami - i można je ze sobą łączyć - dziko i swobodne. Niezależnie od tego, czy wolisz czysty i minimalistyczny design w czerni, indywidualne akcenty w czerwieni, czy klasyczny wygląd stali nierdzewnej w swojej komfortowej kuchni - oferujemy również wybór kolorów, abyś mógł wybrać ten, który pasuje do Twojego stylu życia!

agd graef marka

Najlepsze i niezawodne krajalnice

Pionierzy w swoim fachu. Produkowaliśmy profesjonalne krajalnice dla przemysłu w Arnsbergu, jeszcze zanim nasze krajalnice trafiły do domowych kuchni. Jak wpadliśmy na ten pomysł? Na początku lat pięćdziesiątych bracia Graef rozmawiali na targach z przedstawicielem handlowym, a potem wykonali nawet prototyp. Nasz wysiłek został nagrodzony narodzinami naszej uniwersalnej krajalnicy.

Jeśli spojrzymy wstecz, na lata produkcji krajalnic dla przemysłu, zanim rozszerzyliśmy ją na krajalnice dla prywatnych gospodarstw domowych, były one ogromną pomocą. Dlaczego? Przyzwyczailiśmy się, że nasze maszyny są tak wydajne i trwałe, jak to tylko możliweWysokiej jakości materiały, elastyczność w projektowaniu i zwyczajowa wyjątkowa wydajność - to wszystko cechy, które doprowadziły nas na szczyt. Wciąż korzystamy ze spostrzeżeń i ciągłych informacji zwrotnych z segmentu profesjonalnego, aby stale rozwijać nasze uniwersalne krajalnice do użytku domowego i dostosowywać je do potrzeb naszych klientów. Niezależnie od tego, czy są one używane w domach jednorodzinnych z niewielką dodatkową przestrzenią, w zgiełku codziennego życia rodzinnego, czy w wyszukanych kuchniach - nasz asortyment krajalnic uniwersalnych jest tak różnorodny, jak ludzie, którzy ich używają na co dzień. Te spostrzeżenia i doświadczenia są następnie wykorzystywane na rzecz segmentu profesjonalnego - harmonijnej symbiozy obu światów.

Nasze elastyczne, wszechstronne urządzenia elektroniczne są nadal produkowane w Arnsbergu w Niemczech. Wszystkie części są nadal składane ręcznie w naszym zakładzie, zaledwie kilkaset metrów od siedziby naszej firmy. Tutaj każdy etap pracy jest precyzyjnie zaplanowany, a wszystkie maszyny, zanim opuszczą zakład, przechodzą przez niezliczone sumienne i wprawne ręce - co jest naszą gwarancją jakości. 

Wielokrotnie nagradzany projekt krajalnicy sam w sobie poprawia estetykę blatu kuchennego. Ostrza ze stali nierdzewnej w wytrzymałych maszynach z litego metalu są świadectwem niemieckich umiejętności inżynieryjnych i znakomitego wykonania. Montowane ręcznie w naszej fabryce w Arnsbergu, wszystkie z naszych klasycznych, eleganckich maszyn wyruszają w długą podróż do kuchni i rodzin na całym świecie - maszyn kupionych, aby pomóc, aby zostać na stałe.

krajalnice graef

Niemieckie ekspresy dla baristów

Ile potrzebujesz termobloków w ekspresie? Jeden, dwa czy trzy? Nie możemy wybrać odpowiedniej maszyny dla Ciebie, ale z przyjemnością pomożemy Ci wybrać model, który idealnie odpowiada Twoim potrzebom. Jeśli wolisz szybkie espresso i kompaktowe rozwiązanie, to salita jest idealna. Ekspresy „jednoobwodowe” są idealne do szybkiego espresso od czasu do czasu. Szybko osiągają temperaturę roboczą. Dwa termobloki, jak w baronessie, a nawet trzy jak w contessie, pozwalają na jednoczesne przygotowanie espresso i mlecznej pianki. Idealne dla każdego, kto lubi cappuccino na śniadanie lub chce przygotować espresso, jednocześnie podgrzewając mleko dla maluchów. Nasze wysokiej jakości kolby ze stali nierdzewnej o średnicy 58 mm nie tylko doskonale leżą w dłoni, ale mają również dużą powierzchnię, aby zmaksymalizować wydobycie aromatów kawy.

W przypadku naszych ekspresów Graef marchesa, baronessa i contessa temperaturę i ilość kawy, a także jakość pary można indywidualnie wybrać za pomocą panelu programowania lub wyświetlacza LCD - na przykład pięć lub siedem poziomów do ustawiania pary: bardziej wilgotna lub bardziej sucha. Możesz także wygodnie zaprogramować temperaturę swojej filiżanki kawy. Po prostu wybierz idealną temperaturę.

ekspresy graef

Ekologiczne podejście

Każdego roku w Polsce do śmietnika wyrzuca się 131 kg na osobę i gospodarstwo domowe - dane Polskiego Instytutu Ekonomicznego za 2019 rok. Te dane Federalnego Ministerstwa Żywności i Rolnictwa (BMEL) są szokujące. Głównym winowajcą jest szybkie zepsucie, przez np. pleśń, spowodowane nieprawidłowym przechowywaniem. Oznacza to, że wiele osób po prostu nie wie, jak przechowywać określone produkty spożywcze, aby przedłużyć ich okres przydatności do spożycia - i to jest coś, co chcemy zmienić.

Z uzyskanych danych z laboratorium Dr. Böhm w Monachium, popularne produkty codziennego użytku, takie jak chleb, kiełbasa i ser, zachowują świeżość znacznie dłużej, jeśli zostaną zakupione w jednym kawałku, a następnie pokrojone w plastry. Przyjrzeliśmy się bardzo dokładnie mikrobiologicznie serowi gouda, salami, szynce i innym produktom przez kilka tygodni, a wynik potwierdził nasze podejrzenia: produkty sprzedawane w jednym kawałku zachowują świeżość nawet o dwa tygodnie dłużej niż wersje pokrojone na plasterki i zapakowane. Oznacza to, że krajalnice GRAEF nie tylko pomagają ograniczyć marnowanie żywności i opakowań, ale także pozwalają zaoszczędzić prawdziwe pieniądze. W końcu tego, czego nie wyrzucasz, nie musisz kupować ponownie.

Nasze produkty wykonywane są z materiałów, które możemy poddać recyklingowi. Jednym z nich jest szeroko stosowana w naszych urządzeniach stal nierdzewna, która nie obciąża naszego środowiska materiałami, a całość nadaje się później do ponownego recyklingu. Bezproblemowość napraw, dzięki odpowiednio zaprojektowanym i wytrzymałym częściom zamiennym dostępnym w naszym sklepie nie musisz kupować nowego urządzenia gdy cokolwiek zużyje się po latach funkcjonowania. Urządzenia Graef służą latami dzięki niemieckiej jakości i produkcji. 

rodzinne sprzęty agd graef

Historia marki w latach

  • 1920 – Hermann Graef i jego brat zakładają firmę i początkowo produkują karnisze i zabawki drewniane. Pierwszy budynek fabryczny w Arnsbergu powstał w 1921 roku.
  • 1931 – podczas Wielkiego Kryzysu bracia Graef przestawili produkcję na pudełka z płyty wiórowej do pinezek. Ponieważ konkurentów było niewielu, przetrwali kryzys bez poważniejszych konsekwencji.
  • 1943 – w nocy z 16 na 17 maja 1943 r. alianci zbombardowali i zburzyli tamę na zbiorniku wodnym Möhne. Ogromna ilość wody niszczy większą część fabryki w Arnsbergu.
  • 1968 - firma wprowadza na rynek pierwszą krajalnicę elektroniczną EH 170 T. Cecha szczególna: zamocowanie ostrza pod kątem 45° do silnika, dzięki czemu plastry nie rozpadają się podczas cięcia.
  • 1980 - wysokiej jakości ostrzałki diamentowe do zastosowań komercyjnych i domowych są częścią asortymentu GRAEF od lat osiemdziesiątych.
  • 2000 - pierwsza seria w pełni automatycznych krajalnic pojawia się w sklepach, w tym pierwsza krajalnica przechylna do użytku domowego.
  • 2020 - nasze 100-lecie zdominowane jest tematem zrównoważonego rozwoju i świętujemy liczne jubileusze i promocje -analogowe i cyfrowe, w sklepach i Internecie. Wprowadzamy również nową generację krajalnic: SKS 700.

sprzęty graef

Chcesz dowiedzieć się więcej o świecie Graef?

W takim razie zdecydowanie powinieneś śledzić nas na naszych kanałach mediów społecznościowych na Instagramie, Facebooku i Pinterest. Korzystamy z tych kanałów, aby regularnie dostarczać Ci kreatywnych inspiracji recepturowych, możliwość wygrania fantastycznych nagród i ekskluzywnych informacji o naszej rodzinnej firmie. A może warto odwiedzić naszą stronę internetową i zagłębić się w świat GRAEF - z ogromną ilością podstawowych informacji na temat kawy, krajalnic i nie tylko. Z niecierpliwością czekamy na Wasze opinie i doświadczenia - dołączcie do społeczności GRAEF!

facebook instagram Graef

Sprawdź nasz Instagram!

Przejdź do naszego Facebooka!

 

Weindich Sp. z o.o. – wyłączny Dystrybutor produktów GRAEF

 
 
 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl